ZAJĘCIA DODATKOWE i warsztaty dla dzieci z karmelkowego zakątka

Ul. Por. Wąchały 7 cennik zajęć

Ul. Motarskiego 4 cennik zajęć

Ul. Zbożowa 4

Opis zajęć

ZWINNE DZIECIAKI

Więcej

ZWINNE DZIECIAKI – ruch z elementami jogi, oddechu, koncentracji i relaksu. Pozytywny wpływ na dzieci płynący z aktywności fizycznej jest zupełnie inne niż w przypadku dorosłych. Zaczynając w młodym wieku, rozwój fizyczny i psychiczny dziecka przebiega zdecydowanie korzystniej. Ponadto łatwość wy-konywania ćwiczeń przez dzieci rozwija wysoki poziom gibkości. Gimnastyka z elementami jogi to świetna okazja na zniwelowanie wad postawy m.in. płaskostopia, który nieleczone ma wpływ na cały układ ruchu.
Zabawa z gimnastyką to również:

 • wzmocnienie koncentracji
 • zwiększenie pewności siebie i samooceny
 • rozwój kreatywności
 • poprawa samoakceptacji oraz empatii
 • spokojny umysł
 • rozwój ciekawości
 • rozładowanie napięcia i stresu.

KOSZT – 65,00 zł za miesią

1 x 40 minut/tydzień

Zajęcia prowadzi firma p. Justyna Lupa.

 

JĘZYK ANGIELSKI

Więcej

Zajęcia prowadzone metodą Whatssenglish, polegającą na interaktywnej nauce języka w formie zabawy oraz warsztatów dostosowanych do wieku dzieci w grupie.
Kurs prowadzony przez szkołę językową Szkoła Językowa 4English (dawne Alalu).

520,00 zł/semestr; 480,00 zł dla rodzeństwa
(cena zawiera książkę i dostęp do platformy on-line)

1 x 60 minut/tydzień + warsztaty

Zapisy w administracji przedszkola.

ZAJĘCIA TANECZNE

Więcej

Zajęcia z elementami tańca dyskotekowego, hip-hop oraz showdance. Taniec doskonale stymuluje rozwój wszystkich zmysłów, uczy poczucia rytmu, rozwija koordynację oraz pamięć do choreografii.

Zajęcia prowadzi firma Flash Duo, pan Boguś 🙂 (Bogdan Myśliwiec).

Czas trwania/częstotliwość: 30 minut/1x tydzień
Zapisy w administracji przedszkola

TAEKWON-DO

Więcej

Program sportowy, stworzony specjalnie dla dzieci w wieku przedszkolnym, w którym wprowadzone zostały elementy taekwon-do. Uczestnicy zajęć rozwijają się

 • ruchowo, na co składa się koordynacja ruchowa, gimnastyka, kondycja, równowaga, zabawa z przyborami, umiejętności techniczne taekwon-do
 • społecznie i emocjonalnie, czyli ucząc pracy zespołowej, koncentracji, dyscypliny, pamięci ruchowej, poszanowania zasad fair play, szacunku, samokontroli i budując w dziecku pewność siebie.

Kompleksowy dobór ćwiczeń sprawia, że dzieci nie tylko zdobywają świetną kondycję fizyczną, ale nabywają także umiejętności przydatne w codziennym życiu.
Zajęcia prowadzi firma Małe Smoki we współpracy z Krakowskim Centrum Taekwon-do.

Wiek: 2,5-6 lat
Czas trwania/częstotliwość:
30 minut/1x tydzień
Grupy: max 10 osób

Zapisy w administracji przedszkola

MAŁY INŻYNIER

Więcej

Mali inżynierowie dowiedzą się jak skonstruować radio, wzbić w powietrze śmigło, zbudować układ do nagrywania dźwięków.

Dziecko w prosty sposób, niczym składanie klocków, buduje zestawy elektroniczne: np. urządzenie, które po zapadnięciu zmroku włącza światło, dzwonek do drzwi, alarm.

Posiadamy dwa rodzaje zestawów elektronicznych, dostosowanych do każdej niemal grupy wiekowej w przedszkolu. Układy elektroniczne mogą być sterowane: magnesem, wodą, dotykiem, światłem i dźwiękiem, uzyskując tak intrygujące efekty jak: błyskające żarówki, wentylatory napędzane silnikiem, latające śmigła i mnóstwo fantastycznych efektów dźwiękowych.

Zajęcia pozwolą dziecku dobrze poznać ekscytujący świat elektroniki i elektrotechniki podczas budowania własnych układów oraz wykonywania eksperymentów.

Wszystkie elementy zestawów są zaprojektowane w sposób umożliwiający ich bezproblemowe łączenie za pomocą zaciskanych złączek.

Łącząc zabawę z nauką, dzieci poznają tajniki budowy obwodów elektronicznych i z pewnością będą zachwycone wynikami samodzielnie przeprowadzonych doświadczeń. Starsze dzieci mogą w jeszcze większym stopniu pogłębiać swoją wiedzę i rozwijać wyobraźnię budując własne, zaprojektowane przez siebie układy.

Zajęcia rozwijają zdolność logicznego myślenia, a także rozbudza pasję do nauk technicznych.

1 x 30 minut/tydzień

Mały inżynier prowadzi firma Kosmos

 

WARSZTATY

Więcej

Organizujemy spotkania z podróżnikami, dogoterapię, warsztaty chemiczne, spotkania z teatrzykiem, arteterapia, ciastoterapia, warsztaty podróżniczo-przyrodnicze, warsztaty savoir-vivre, kino sferyczne i inne 🙂

W każdym miesiącu odbywają się dwa rodzaje warsztatów.

Współpracujemy między innymi z: Poznajemy Świat, Teatr Kalejdoskop, Dogoterapia Whoopie, Ulala,  Chemical World, Edukacja Przyrodnicza JAKU.

Czas trwania/częstotliwość: 60 minut/2x w miesiącu

Zapisy w administracji przedszkola

BALET
(oddział ul. Wąchały)

Więcej

Zajęcia odbywają się według autorskiego programu, zawierają elementy tańca klasycznego, rytmiki tanecznej oraz tańców ludowych.

Balet jest podstawą dla każdego tańca. Korzyści płynące z tej techniki to korekcja wad postawy, kształtowanie poczucia rytmu, rozwijanie wrażliwości muzycznej oraz nauka pracy w grupie.

Zajęcia prowadzi Olena Furina

BALET
(oddział ul. Zbożowa)

Więcej

Zajęcia odbywają się według autorskiego programu, zawierają elementy tańca klasycznego, rytmiki tanecznej oraz tańców ludowych.

Balet jest podstawą dla każdego tańca. Korzyści płynące z tej techniki to korekcja wad postawy, kształtowanie poczucia rytmu, rozwijanie wrażliwości muzycznej oraz nauka pracy w grupie.

Zajęcia prowadzi Katarzyna Klimczak

BALET
(oddział ul. Motarskiego)

Więcej

Zajęcia odbywają się według autorskiego programu, zawierają elementy tańca klasycznego, rytmiki tanecznej oraz tańców ludowych.

Balet jest podstawą dla każdego tańca. Korzyści płynące z tej techniki to korekcja wad postawy, kształtowanie poczucia rytmu, rozwijanie wrażliwości muzycznej oraz nauka pracy w grupie.

Zajęcia prowadzi Olena Furina

LEGO EDUCATION

Więcej

 

Warsztaty z wykorzystaniem klocków to idealne połączenie nauki i zabawy.

Z pomocą wszelkiego rodzaju edukacyjnych klocków LEGO dostosowanych do wieku uczestników, dzieci uczą się konstruowania i składania najprawdziwszych robotów oraz budowli.

Główne założenia zajęć w przedszkolach to:

 • Zapoznanie z fascynującym światem robotyki – rozwijanie umiejętności konstruowania, składania maszyn prostych, a także budowli
 • Rozwijanie sprawności manualnej
 • Doskonalenie umiejętności logicznego myślenia i twórczego rozwiązywania problemów
 • Kształtowanie wyobraźni przestrzennej
 • Rozwijanie zainteresowań

1 x 40 minut/tydzień

LEGO education prowadzi firma Kosmos

ZAJĘCIA SENSORYCZNE

Więcej

Zajęcia z integracji sensorycznej „KUFEREK SENSORYCZNY

To zajęcia, które mają na celu ułatwić dzieciom funkcjonowanie w świecie w którym cały czas odbiera różne bodźce płynące z otoczenia, a na zajęciach w sposób kontrolowany będą one dostarczane przez terapeutę. Będziemy podczas zajęć stymulować: zmysł dotyku, słuchu, smaku, węchu, propriocepcji, ruchu, poprzez zabawy ruchowe- taneczne, gimnastyczne jak i relaksacyjne.
Dzięki zajęciom dzieci wyciszą się, rozładują napięcie, nauczą się różnych sposobów wyrażania emocji, będą rozwijały koncentracje uwagi, koordynacje ruchową, jak i będą miały okazję do współdziałania, wzmacniania relacji rówieśniczych.

Czas trwania/częstotliwość: 1 x 30 minut/tydzień
Prowadzi: Viktoria Jeż

ZUMBA

Więcej

Są to zajęcia umuzykalniające, które są połączeniem tańca (Salsa, Cumbia, Reggaeton, Hip-Hop bachata, czacza i innych), fitnessu i zabawy w radosnej „fuzji”. W trakcie zajęć dzieci ćwiczą nie tylko mięśnie, ale też koordynację ruchów, pracę w zespole, a nawet pamięć!
Dzieci wykonują układy taneczne z wykorzystaniem przyborów tj. chustki do tańca, pompony itp. Instruktorzy współpracują z nauczycielami, dzięki czemu opanowane przez dzieci tańce mogą zostać wykorzystane podczas uroczystości przedszkolnych.

Czas trwania/częstotliwość: 1 x 30 minut/tydzień
Prowadzi: Alona Kotsur

ZAJĘCIA DODATKOWE W SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 56
PRZY UL. FREDRY 65-71

 

Wszystkie zajęcia dodatkowe będą odbywać się na terenie Szkoły Podstawowej w godzinach świetlicowych.

Z radością informujemy, że od października 2021 zorganizujemy dla Państwa dzieci następujące zajęcia dodatkowe:

LEGO EDUCATION JUNIOR

Więcej

LEGO EDUCATION – zajęcia trwają 60 minut. Warsztaty z wykorzystaniem klocków to idealne połą-czenie nauki i zabawy. Z pomocą wszelkiego rodzaju edukacyjnych klocków LEGO dostosowanych do wieku uczestników, dzieci uczą się konstruowania i składania najprawdziwszych robotów oraz budowli.
Główne założenia zajęć:

 • zapoznanie z fascynującym światem robotyki –rozwijanie umiejętności konstruowania,
 • składania maszyn prostych, a także budowli;
 • rozwijanie sprawności manualnej;
 • doskonalenie umiejętności logicznego myślenia i twórczego rozwiązywania problemów;
 • kształtowanie wyobraźni przestrzennej;
 • rozwijanie zainteresowań;
 • wprowadzenie do nauki programowania.

Tablet służy nam jako narzędzie pracy, niezbędny nośnik instrukcji oraz aplikacji do zaprogramowania złożonego robota. Dzieci pracują głównie z zestawami edukacyjnymi LEGO WeDo 2.0.
Uczestnicy zajęć pracują w zespołach nie większych niż 3 osoby. Zespół otrzymuje do pracy tablet i ze-staw niezbędnych klocków do złożenia Robota. Zaczynamy od wprowadzenia do zajęć. Następnie budu-jemy robota i dokładnie omawiamy jego konstrukcję by przygotować się do jego programowania. Ostatni etap to zabawa i eksperymentowanie z robotem.
KOSZT – 100,00 zł za miesiąc, zajęcia 1 tydzień w budynku SP nr 56
Zajęcia prowadzi firma KOSMOS.

Klasy 1-3, 4-6

MAŁY INŻYNIER JUNIOR

Więcej

MAŁY INŻYNIER – Mali inżynierowie dowiedzą się, jak skonstruować radio, wzbić w powietrze śmigło, zbudować układ do nagrywania dźwięków. Dziecko w prosty sposób, niczym składanie klocków,
buduje zestawy elektroniczne: np. urządzenie, które po zapadnięciu zmroku włącza światło, dzwonek do drzwi, alarm. Zajęcia trwają 45 minut. Układy elektroniczne mogą być sterowane: magnesem, wodą, dotykiem, światłem i dźwiękiem, uzyskując tak intrygujące efekty jak: błyskające żarówki, wentylatory napędzane silnikiem, latające śmigła i mnóstwo fantastycznych efektów dźwiękowych. Zajęcia pozwolą dziecku dobrze poznać ekscytujący świat elektroniki i elektrotechniki podczas budowania własnych układów oraz wykonywania eksperymentów. Wszystkie elementy zestawów są BEZPIECZNE, zaprojek-towane w sposób umożliwiający ich bezproblemowe łączenie za pomocą zaciskanych złączek. Łącząc zabawę z nauką, dzieci poznają tajniki budowy obwodów elektronicznych i z pewnością będą zachwy-cone wynikami samodzielnie przeprowadzonych.
KOSZT – 100,00 zł za miesiąc, zajęcia 1 tydzień w budynku SP nr 56
Zajęcia prowadzi firma KOSMOS.

Klasy 1-3, 4-6

ZWINNE DZIECIAKI

Więcej

ZWINNE DZIECIAKI – ruch z elementami jogi, oddechu, koncentracji i relaksu. Pozytywny wpływ na dzieci płynący z aktywności fizycznej jest zupełnie inne niż w przypadku dorosłych. Zaczynając w młodym wieku, rozwój fizyczny i psychiczny dziecka przebiega zdecydowanie korzystniej. Ponadto łatwość wy-konywania ćwiczeń przez dzieci rozwija wysoki poziom gibkości. Gimnastyka z elementami jogi to świetna okazja na zniwelowanie wad postawy m.in. płaskostopia, który nieleczone ma wpływ na cały układ ruchu.
Zabawa z gimnastyką to również:

 • wzmocnienie koncentracji
 • zwiększenie pewności siebie i samooceny
 • rozwój kreatywności
 • poprawa samoakceptacji oraz empatii
 • spokojny umysł
 • rozwój ciekawości
 • rozładowanie napięcia i stresu.

KOSZT – 80,00 zł za miesiąc, zajęcia 1 tydzień w budynku SP nr 56
Zajęcia prowadzi firma p. Justyna Lupa.

 

Klasy 1-3, 4-6

HIP-HOP

Więcej

HIP – HOP – to jeden z najpopularniejszych nowoczesnych stylów tanecznych. Można go zobaczyć w znanych filmach i teledyskach, a jego historia nieodzownie łączy się z muzyką o tej samej nazwie. Hip-hop zaliczany jest do street dance, czyli tańców ulicznych. Dzieli się na różne odmiany, np. oldschool, newstyle, newage, freestyle, co czyni go wyjątkowo różnorodnym, a każdy miłośnik tańca znajdzie w nim coś dla siebie. To taneczna odsłona pełna luzu, optymizmu i energii. Zajęcia trwają 60 minut.
KOSZT – 100,00 zł za miesiąc, zajęcia 1 tydzień w budynku SP nr 56
Zajęcia prowadzi BNB Academy of Dance.

Zapraszamy na fanpage w celu zapoznania się z filmikami naszych prowadzących 😊

https://www.facebook.com/beatnbounce

klasy 1-3, 4-6

TANIEC CONTEMPORARY

Więcej

CONTEMPORARY – to styl oparty na technikach tańca współczesnego, baletu. Modern jazzu. Choreo-grafie mają czytelny przekaz. Zawarte w ruch emocje, gesty i mimika twarzy nadaję liryczny klimat. Tan-cerz może lepiej poznać przepływ ruchu w swoim ciele oraz uczy się prawidłowego oddechu i przestrze-ni w tańcu. Zajęcia trwają 60 minut.
KOSZT – 100,00 zł za miesiąc, zajęcia 1 tydzień w budynku SP nr 56
Zajęcia prowadzi BNB Academy of Dance.

Zapraszamy na fanpage w celu zapoznania się z filmikami naszych prowadzących 😊

https://www.facebook.com/beatnbounce

klasy 1-3, 4-6

TANIEC SHOW DANCE

Więcej

SHOW DANCE – to taneczny mix wielu technik tańca, np. disco, funky, street dance, jazz. Choreografie tworzą niesamowite show taneczne, a każdy miłośnik tańca znajdzie w nim coś dla siebie. Taniec ten łączy ruch sceniczny z aktorstwem. W tematycznych choreografiach wykorzystywane są rekwizyty oraz elementy akrobatyczne. Zajęcia trwają 60 minut.
KOSZT – 100,00 zł za miesiąc, zajęcia 1 tydzień w budynku SP nr 56
Zajęcia prowadzi BNB Academy of Dance.

Zapraszamy na fanpage w celu zapoznania się z filmikami naszych prowadzących 😊

https://www.facebook.com/beatnbounce

klasy 1-3, 4-6

PRAKTYKA UWAŻNOŚCI

MINDFULNESS, klasy 6-8

WYOBRAŹ SOBIE

Klasy 1-3, 4-6

Zajecia SP 56 Kraków

Cennik zajęć

Zapisz się na zajęcia w SP 56

Wybierz zajęcia

4 + 6 =

Formularz nie działa? Napisz do nas kontakt@family-project.pl

Zajęcia będą się odbywać gdy zbierze się odpowiednio liczna grupa dzieci.

ZAJĘCIA i warsztaty dla dużych i małych

Family Project to nie tylko oferta zajęć dodatkowych dla dzieci w wieku przedszkolnym. Organizujemy także zajęcia i warsztaty dla dorosłych, zajęcia terapeutyczne dla dzieci i młodzieży oraz zajęcia dla dzieci w wieku szkolnym. Cały czas pracujemy nad wzbogaceniem naszej oferty i chętnie poznamy też Państwa potrzeby i pomysły 🙂

zajęCIA terapeutycznE

LOGOPEDA

Więcej

Zajęcia terapeutyczne skierowane do dzieci z zaburzeniami komunikacji językowej i wadami wymowy.
Terapie prowadzą:

 • Beata Filipek – absolwentka Uniwersytetu Pedagogicznego im. Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie, filolog polski, neurologopeda
  (oddział ul. Wąchały oraz ul. Motarskiego) 
 • Aneta Niemiec – absolwentka Uniwersytetu Pedagogicznego im. Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie, filolog polski, neurologopeda
  (oddział ul. Zbożowa)

założycielki Gabinetu Logopedycznego Żuczek.

Wiek: 2,5-6 lat
Czas trwania/częstotliwość: w
 zależności od indywidualnych potrzeb dziecka
Grupy: zajęcia indywidualne

Cena:

 • 40 zł/30 minut
 • 80 zł/60 minut

INTEGRACJA SENSORYCZNA

Więcej

Jest to prawidłowe odbieranie informacji za pomocą zmysłów (dotyku, słuchu, wzroku, smaku, węchu, jak i czucia głębokiego i ruchu) ich przetwarzanie przez mózg oraz odpowiedzieć na te dane bodźce docierające ze świata. Zarówno płynące z własnego organizmu jak i zewnątrz środowiska, które ułatwiają nam funkcjonowanie w codziennym życiu. Kiedy neurologiczny proces przetwarzania informacji przebiega nieprawidłowo to występują zakłócenia w prawidłowym rozwoju dziecka. Zachowanie dziecka może być nieadekwatne do sytuacji, będzie się wydawało zbyt mocne, lub zbyt słabe na daną sytuacje.

Zaburzenia Integracji sensorycznej zauważalne są zarówno w domu, jak i przedszkolu/szkole i w każdym innym miejscu. My rodzice często każde nie zrozumiane przez nas zachowanie interpretujemy jako temperament dziecka lub popełnione przez nas błędy rodzicielskie.

Oczywiście temperament też jest bardzo ważny, bo każde dziecko jest niepowtarzalne i dla nas rodziców najważniejsze, a wyznaczanie granic i w miarę regularny rytm dnia dla takich dzieci jest szczególnie ważny, gdyż pozwala im czuć się bezpiecznie. Różnorodne bodźce płynące z otoczenia nie zawsze są dla dziecka zrozumiałe, nie zawsze wie jak na dany bodziec ma odpowiedzieć, tymczasem dla dzieci bez większych problemów sensorycznych są one naturalne.

My nauczyciele często w niepożądanych, nieadekwatnych do danej sytuacji zachowaniach dziecka, widzimy pewne zaburzenia, ale nie zawsze wiemy jak je nazwać, wtedy konsultujemy się z psychologiem, kierujemy dziecko do poradni psychologiczno-pedagogicznej czy terapeuty SI, logopedy i innych specjalistów. Robimy to wszystko chcąc jak najlepiej zadbać o Państwa dziecko. Jeżeli rodzice, nie idą do specjalistów do których kieruje ich nauczyciel, wtedy nauczyciele zwykle chcieliby, by dziecko się przystosowało do zwyczajów przedszkolnych/szkolnych tak jak reszta grupy. U dzieci z różnymi zaburzeniami w tym zaburzeniami integracji sensorycznej, bez odpowiedniej terapii jest to jednak niemożliwe.

Dziecko może mieć dobre chęci, chce, ale nie jest wstanie prawidłowo zareagować na dany bodziec. Z zaburzeń Integracji sensorycznej się nie wyrasta, mogą one powodować problemy w nawiązywaniu relacji społecznych, postrzeganiem siebie z niską samooceną , wiązać się z problemami emocjonalnymi, mniejszą efektywnością uczenia się z koordynacją ruchową, z planowaniem ruchu, z nadwrażliwościami i pod wrażliwościami na dany bodziec: dotykowy, wzrokowy, słuchowy jak i ruchowy , wpływać na koncentracje uwagi, a w konsekwencji później wiązać się z problemami edukacji szkolnej, a następnie w pracy.

Jak terapia może pomoc? Terapeuta podczas różnorodnych ćwiczeń/zabaw dobranych w odpowiedni sposób:

 • pomaga zorganizować bodźce sensoryczne
 • usprawnia drogę przewodzenia nerwowego
 • pokazuje dziecku różnorodne rozwiązania adaptacyjne wpływając na zachowanie, relacje społeczne, naukę – na umiejętności poznawcze, językowe, sposób poruszania się i przede wszystkim daje dziecku poczucie pewności siebie, sprawstwa.

Czas trwania/częstotliwość: w zależności od indywidualnych potrzeb dziecka. TERMINY ZAJĘĆ USTALANE INDYWIDUALNIE

Osoba prowadząca: Veronika Jeż.

Grupy: zajęcia indywidualne

Cena:

 • Konsultacja SI (wywiad, obserwacja) – 120 zł/50 min.

 • Diagnoza SI – 290 zł/3 spotkania po 50 min.

 • Terapia SI – 100 zł/50 min

 • Pakiet terapia SI – 340 zł/4 zajęcia po 50 min. w miesiącu

TERAPIA RĘKI

Więcej

Terapia ręki to indywidualnie dopasowany do dziecka zbiór ćwiczeń i aktywności manualnych, których celem jest podniesienie sprawności małej motoryki. Są to ćwiczenia i zabawy mające rozwinąć sprawność ruchową dłoni dziecka, umiejętność chwytu oraz koordynację pomiędzy dłońmi. Automatycznie w trakcie terapii  zostaje poprawiona koordynacja oko – ręka, wyuczona zdolność skupienia uwagi, patrzenia, wzrasta koncentracja.

Terapia poprzedzona jest wywiadem z rodzicem, analizą dokumentacji dotyczącej dziecka i wnikliwą obserwacją dziecka.

Terapia ta stosowana jest jako uzupełnienie terapii integracji sensorycznej, ale
z  powodzeniem stosuje się ją również u dzieci:

 • o słabych zdolnościach grafomotorycznych i niechęci do podejmowania czynności precyzyjnych (np. rysowanie, pisanie, lepienie z plasteliny),
 • unikających dotykania nowych i różnorodnych faktur,
 • o niskich umiejętności samoobsługi (np. nieumiejętność zapinania guzików, wiązania sznurowadeł),
 • o zaburzonej współpracy prawej i lewej ręki,
 • o zaburzonej precyzji ruchów dłoni i palców oraz niewłaściwej koordynacji ruchów palców, dłoni, przedramienia i ramienia,
 • o niewłaściwej dystrybucji napięcia mięśniowego w obrębie kończyn górnych i obręczy barkowej,
 • z zakłóconą koordynacją ruchową przy czynnościach wykonywanych pod kontrolą wzroku,
 • niezgrabnych ruchach, często używający niewłaściwej siły do zadania (np. łamią kredką podczas pisania lub kredki wypadają im z rąk, bo za słabo chwytają),
 • z niskim poziomem graficznym pisma (niedopełnianie kształtu liter, nieproporcjonalny układ litery, zniekształcenie linii, brak łączenia liter lub łączenie niewłaściwe, niewłaściwe zagęszczanie liter w wyrazach, nierównomierne ułożenie liter pod względem wysokości, niewłaściwe odstępy między wyrazami).

Na zajęcia zapewniamy:

 • ćwiczenia grafomotoryczne dla dziecka
 • dobór odpowiedniej nakładki na ołówek
 • ćwiczenia motoryki dużej i małej
 • szczypce
 • spinacze
 • koraliki do nawlekania
 • gry motoryczne zręcznościowe
 • huśtawki – jeśli będą na Sali haki
 • masy plastyczne, przesypywanki (opis w multisensoryka)
 • mozaika sylikonowa
 • układanki konstrukcyjne
 • gra w kręgle
 • ćwiczenia rozmachowe
 • ćwiczenia nadgarstka oraz palców
 • ćwiczenia barków
 • ćwiczenia na stabilizację centralną ciała
 • rzuty do celu
 • podciąganie się
 • pełzanie
 • czworakowanie
 • dodatkowo sprzęty zawarte w opisie Multisensoryka

Zajęcia prowadzi pani Justyna Pietrzyk, nauczyciel wychowania przedszkolnego, terapeuta integracji sensorycznej.

Wiek: 3-9 lat
Czas trwania/częstotliwość:
w zależności od indywidualnych potrzeb dziecka.
TERMINY ZAJĘĆ USTALANE INDYWIDUALNIE
Grupy: zajęcia indywidualne

Cena:

 • 80 zł/50 minut
 • 50 zł/30 minut

Zajęcia adaptacyjne PRZEDPRZEDSZKOLNE dla przyszłych przedszkolaków

wiosna
2021

ZAJĘCIA ADAPTACYJNE

Więcej

Pierwsze pójście do przedszkola to trudne przeżycie zarówno dla dziecka, jak i jego rodziny. Warto zatem przygotować się na nowe doświadczenia.

Trudności jakie dzieci napotykają w procesie adaptacji do nowego środowiska, wiążą się na ogół z zagrożeniem poczucia bezpieczeństwa. Nowa sytuacja, nowe warunki, nowe otoczenie budzą w dziecku niepokój i niepewność. Dlatego powinniśmy dołożyć wszelkich starań, aby dla każdego dziecka te ważne doświadczenia społeczne były pozytywne.

Przebieg procesu adaptacji zależy od ogólnego poziomu rozwoju psychoruchowego dziecka i ma charakter indywidualny. W związku z tym prowadzone przez nas zajęcia adaptacyjne są indywidualnie dostosowane do potrzeb dzieci, które zamierzają rozpocząć swoją przedszkolną przygodę. Rodzinna atmosfera, małe grupy oraz indywidualne podejście, jakie zapewniamy, znacznie ułatwiają rozpoczęcie tego nowego etapu w życiu dziecka.
Na naszych zajęciach dzieci będą miały możliwość na przygotowanie się do zabawy i współpracy w grupie rówieśniczej, jak również na rozwijanie swojego potencjału intelektualnego, społeczno-emocjonalnego oraz ruchowego.
W czasie zajęć zapewniamy:

 • zabawy swobodne w grupie rówieśników
 • gry i zabawy ruchowe, plastyczne, muzyczne
 • zabawy relaksujące i pogłębiające więź z opiekunem
 • naukę zasad współżycia z dziećmi i dorosłymi (poprzez zabawę i przy okazji)
 • ćwiczenia rozwijające zmysły: wzrok, słuch, dotyk, równowagę
 • zabawy logopedyczne
 • zabawy z językiem angielskim

Dziecko na zajęciach przebywa samo pod opieką prowadzących zajęcia. W razie potrzeby istnieje możliwość przebywania rodzica na sali – to rodzic w porozumieniu z dzieckiem podejmuje decyzję, kiedy się rozstać. Każdemu dziecku może towarzyszyć ulubiona przytulanka. Dziecko przynosi z sobą buciki na zmianę. Materiały potrzebne do pracy zapewnia organizator.

WAŻNE INFORMACJE:

 1. Zajęcia dla dzieci w wieku minimum 2 lata
 2. 1 x w tygodniu, 3 godziny
 3. Zgłoszenia mailowe: familyproject@centrumrodzinki.pl lub telefoniczne: Agnieszka 781 336 341, Barbara 606 824 879
 4. Zapisy w miarę wolnych miejsc
 5. Zapis na zajęcia nie oznacza przyjęcia dziecka do Przedszkola KARMELKOWY ZAKĄTEK przy ul. Motarskiego 4
 6. Koszt pojedynczych zajęć wynosi: 60 zł – płatne z góry na konto Family Project
 7. Karnet miesięczny wynosi: 220 zł – płatne z góry na konto Family Project
 8. Rodzic/opiekun prawny wnosi opłatę po zakwalifikowaniu dziecka na zajęcia oraz podpisaniu umowy.
 9. Zajęcia odbywają się w FAMILY PROJECT Sp. z o.o. przy ul. Motarskiego 4 w Krakowie (na terenie Przedszkola KARMELKOWY ZAKĄTEK)
 10. W przypadku większej liczby zgłoszeń i możliwości placówki istnieje szansa na utworzenie kolejnych grup.

 

Zajęcia poprowadzą:

 • Małgorzata Król (Dyrektor ds. Pedagogicznych Przedszkoli “Karmelkowy Zakątek”)
 • Izabela Burkat (właścicielka Szkoły Językowej Alalu, nauczyciel wychowania przedszkolnego)

z pomocą wspaniałej kadry z Karmelkowego Zakątka 🙂

Terminy zajęć podamy wkrótce

ZAJĘCIA DLA DZIECI W WIEKU SZKOLNYM

JĘZYK ANGIELSKI

Więcej

Zajęcia prowadzone metodą Whatssenglish, polegającą na interaktywnej nauce języka w formie zabawy oraz warsztatów dostosowanych do wieku dzieci w grupie.
Kurs prowadzony przez szkołę językową Alalu, p. Izabela Burkat.

Wiek: 2,5-3 lat
Czas trwania/częstotliwość: 
30 minut/2x tydzień
Grupy: max 9 osób

Cena: 430 zł/semestr

 

Wiek: 4-6 lat
Czas trwania/częstotliwość: 
60 minut/1x tydzień
Grupy: max 9 osób

Cena: 430 zł/semestr

Zapisy w administracji przedszkola.

Półkolonie 2022

Zapraszamy na wspólne wakacje 🙂 Razem ze Szkołą Językową 4English (dawne Alalu) przygotowaliśmy dla Państwa dzieci ciekawe pomysły i dużo nauki angielskiego przez wspaniałą zabawę 🙂

warsztaty DLA DOROSŁYCH

Od 11 maja

9 piątków

17:00-19:00

SZKOŁA DLA RODZICÓW DZIECI W WIEKU PRZEDSZKOLNYM

Więcej

SZKOŁA DLA RODZICÓW DZIECI W WIEKU PRZEDSZKOLNYM

Idealne rodzicielstwo to mit. Macie Państwo pełne prawo nie wiedzieć wszystkiego i popełniać błędy. Możecie Państwo poprawić jakość swojego bycia Rodzicem i wziąć pełną odpowiedzialność za tę wyjątkową i jedną z najważniejszych w swoim życiu ról. Zapraszamy na zajęcia warsztatowe dla Rodziców.

W czasie zajęć  realizowane będą  następujące tematy:

 1. Jak rozmawiać z dzieckiem, jak mówić, aby chciało słuchać, jak słuchać, aby chciało się mówić?
 2. Jak uczyć dziecko umiejętności rozpoznawania, nazywania i adekwatnego wyrażania emocji?
 3. Jak zachęcać dziecko do współdziałania, współpracy?
 4. Jak nie wpisywać dziecko w granie ról i jak je uwalniać z nadanych stygmatyzacji?
 5. Karać czy nagradzać dziecko, jak motywować je do zmiany nieporządanych zachowań?
 6. Jak rozwiązywać sytuacje problemowe, konflikty?
 7. Jak zachęcać dziecko do samodzielności i odpowiedzialności?
 8. Czy chwalić dziecko, jak to robić?
 9. Jak pomóc dziecku zbudować adekwatną samoocenę?
 10. 10.Jak stawiać granicę, kiedy i w jaki sposób mówić nie?
 11. 11.Jak być uprzejmym i zarazem stanowczym Rodzicem?

Osoba prowadząca:
mgr Grażyna Ewa Skowron
psychoterapeutka i  pedagog.

Specjalizuje się w konsultacjach rodzinnych. Prowadzi zajęcia psychoedukacyjne dla rodziców wzmacniające ich kompetencje rodzicielskie. Od wielu lat prowadzi warsztatowe zajęcia dla rodziców, których celem jest poprawa jakości rodzicielstwa poprzez zwiększenie kompetencji i pogłębienie świadomości swoich postaw.

Maksymalna liczba osób w grupie – 16.

Termin
Zajęcia odbywać się będą w 9 kolejnych piątków od godziny 17.00 – 19.00 (18 godzin warsztatów)
Startujemy 11.05.2022 r.- Meta 6.07.2022 r.

Miejsce:
sala Family Project
ul. Motarskiego 4, 30-608 Kraków

Koszt całościowy – 599 zł. Obowiązuje płatność z góry za cały cykl.

Osoby nieobecne na danym spotkaniu otrzymają materiały edukacyjne (mogą też skorzystać z konsultacji indywidualnej online z prowadzącą) – w związku z tym nie przewiduje się zwrotu opłaty.

Zapisy prosimy kierować na adres kontakt@family-project.pl

Imprezy

OFERTA URODZINOWA

FAMILY PROJECT to najlepsze miejsce na stworzenie niezapomnianych urodzin w Krakowie.

W zależności od pogody organizujemy uroczystości w altance z wyjściem do dużego ogrodu albo w klimatyzowanych, przestronnych i dobrze oświetlonych salach. U nas solenizant ma okazję przeżyć niezwykłe chwile w towarzystwie najbliższych osób. A to wszystko z nutą dobrej zabawy i kreatywności, pod okiem naszych wykwalifikowanych i doświadczonych pracowników.

CENA – 2h zabawy

bez poczęstunku

 • 400zł do 10 dzieci
  – każde następne dziecko +25złzł

z poczęstunkiem

 • 500zł do 10 dzieci – każde następne dziecko +30zł

Dodatkowo płatna strefa dla rodzica – 150zł

Sala na wyłączność, nakrycie stołu, kubeczki i talerzyki, sztućce, kawa, herbata, woda, sok, poczęstunek
(w zależności od potrzeby)

W skład poczęstunku wchodzi: owoce sezonowe, ciasteczka owsiane, wafelki, krakersy/chrupki, paluszki, woda, sok

Gwarantujemy:

 1. Wyłączna rezerwacja Sali.
 2. Dekoracja Sali.
 3. Nakrycie stołu z kolorową zastawą.
 4. Zabawę według autorskiego scenariusza pod okiem wykwalifikowanych i doświadczonych animatorów.
 5. KOLOROWE SZALEŃSTWO – zabawy z chustą animacyjną oraz innymi ciekawymi akcesoriami, tj.: worki do skakania czy szczudła.
 6. Zabawa wielką grą planszową oraz przestrzennymi klockami.
 7. Animacje sportowe, taneczne i integracyjne.
 8. CHARAKTERYZATORNIA – do wyboru jedno z poniższych: malowanie twarzy, tatuaże brokatowe, sztuczne kolorowe warkoczyki.
 9. Bańki mydlane XXL
  (przy dobrej pogodzie).
 10. BALONOWA KRAINA – prezent dla każdego uczestnika imprezy – modelowanie balonów na indywidualne zamówienie każdego dziecka.
 11. Specjalnie zaprojektowane zaproszenia dla gości.
 12. Krojenie i serwis tortowy dla dzieci i rodziców.

Dodatkowe atrakcje:

 1. Kolejna godzina animacji 100zł
 2. Kolejny animator 50zł/h
 3. Zamykanie w bańce mydlanej – 100zł
 4. Slime’y (do 20 dzieci) – 150zł
 5. Maskotka Miki Mouse (przez godzinę) – 150zł
 6. Piniata urodzinowa – 100zł

Urodziny tematyczne:

 • urodziny detektywistyczne,
 • kosmiczne,
 • sportowe,
 • przygodowe/ pirackie,
 • hawajskie,
 • baśniowe,
 • balonowe.

Szanowni Państwo,

zaproponujcie temat urodzin, jaki chcielibyście zorganizować waszemu dziecku, a my taki przygotujemy.

ZAPRASZAMY DO ZABAWY!

KOMUNIE, CHRZCINY, ITP.

Te wyjątkowe, rodzinne uroczystości wymagają specjalnej oprawy, zatem zapraszamy Państwa do nas.  Szczegóły i detale dobieramy starannie, aby spełnić Państwa oczekiwania. Menu przygotowane specjalnie na chrzciny i komunię oraz pomocna obsługa sprawią, że każdy z tych dni będzie niezapomniany. Zorganizujemy dla Państwa obiad i dłuższe przyjęcie, w czasie którego będziecie Państwo mogli spędzić więcej czasu w rodzinnym gronie w pięknym miejscu na wyłączność z dużym ogrodem oraz placem zabaw.

Na czas przyjęcia i Państwa życzenie możemy zapewnić opiekę nad dziećmi – gry i zabawy prowadzone przez profesjonalną animatorkę.

SZCZEGÓŁY OFERTY:

Przyjęcie komunijne/chrzciny na max 24 osoby

 • Przykładowe Menu :
  140 zł brutto/osoba dorosła
  105 zł brutto/dziecko

  Zupa
  :
  Rosół drobiowo-wołowy z dodatkami (do wyboru makaron, ryż, pulpeciki mięsne)

  Danie główne
  :
  Polędwiczka wieprzowa w sosie rozmarynowym/ tymiankowym/ziemniaczane puree/ surówka
  Dla dzieci: nuggetsy/ziemniaczki cząstki/surówka

  Deser:
  Tiramisu podawane w kieliszku koktajlowym lub cranachan truskawkowyDodatkowo: patera mięs pieczonych i wędlin regionalnych, sałatka jarzynowa/sałatka grecka, pieczywo

  Napoje
  :
  kawa, herbata, woda, sok

Dodatkowe koszty:

 • Obsługa kelnerska do wydania obiadu – 200 zł
 • Animator zabaw dziecięcych  – za 2 h – 300 zł
 • Dekoracja stołu, kwiaty – 150 PLN
 • Dekoracja sali, bukiety oraz wybór odmiennego menu – do indywidualnego ustalenia.
 • Tort komunijny we własnym zakresie.

Adres lokalu:
Ul. Motarskiego 4, 30-608 Kraków
z parkingiem i ogrodem do dyspozycji.
Sala klimatyzowana.
Obiekt ogrodzony.

Sprawdź wolne terminy lub zapytaj o szczegóły:

Barbara Ksepko tel. 606 824 879
E-mail: familyproject@centrumrodzinki.pl

wynajem sal

 Por. Wąchały 7, Motarskiego 4, Zbożowa 4

WYNAJEM SAL

Zachęcamy do wynajmu naszych sal:

 • UL. Por. Wąchały 7,
 • UL. Motarskiego 4,
 • UL. Zbożowa 4

Jeśli potrzebujecie Państwo bezpiecznej i przyjaznej przestrzeni do pracy indywidualnej z klientem/pacjentem, jeśli planujecie zorganizowanie:

 • szkolenia,
 • spotkania,
 • warsztatów

zapraszamy do kontaktu:
E-mail: familyproject@centrumrodzinki.pl

Telefon:
Agnieszka 781 336 341
Barbara 606 824 879

Uczestników

rodzajów warsztatów i zajęć + urodziny i rodzinne imprezy

lokalizacje w Krakowie

Lat doświadczenia

Skontaktuj się

Lokalizacja:

Family Project Sp. z o. o.
ul. Por. Wąchały 7
30-608 Kraków

Telefon:  
Agnieszka 781 336 341
Barbara 606 824 879

E-mail: familyproject@centrumrodzinki.pl

Nr konta bankowego:
Nest Bank 26 1870 1045 2078 1055 2517 0001

Napisz do nas

7 + 13 =

Zgodnie z art. 13 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych UE, informujemy, że administratorem Twoich danych osobowych jest FAMILY
Project sp. z o.o., ul. Por. Wąchały 7, 30-608 Kraków. Jesteśmy dostępni pod adresem e-mail familyproject@centrumrodzinki.pl lub numerem telefonu podanym na naszej stronie www.family-project.pl. Posługujemy się danymi na podstawie Twojej zgody, w celach związanych z komunikacją pomiędzy nami a Tobą, przez okres niezbędny do zakończenia komunikacji, nie dłużej jednak niż do momentu cofnięcia zgody. Odbiorcami danych są firmy obsługujące nas w ramach IT, a w razie takiej konieczności dane mogą być przekazane uprawnionym organom państwowym. Masz prawo dostępu do treści swoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia, wniesienia sprzeciwu, wniesienia skargi do organu nadzorczego, oraz cofnięcia zgody w dowolnym momencie jednak bez wpływu na okres przed jej cofnięciem. Na podstawie Twoich danych nie podejmujemy automatycznych decyzji ani profilowania. Podanie danych jest dobrowolne jednak brak ich podania uniemożliwi współpracę i komunikację z nami.